Czy Bitcoin jest legalny?


0
Categories : Festplatte

Jeśli zastanawiasz się, czy Bitcoin jest legalny, czy nie, nie jesteś sam. W rzeczywistości, od czasu powstania Bitcoin, jedno z najczęściej zadawanych pytań jest skupione wokół legalności i legalności Bitcoin. Incydenty, które doprowadziły do tych pytań są powszechnie znane i rozumiane w społeczności kryptokurrency.

Nie tylko udokumentowano setki oszustw na przestrzeni lat, ale Bitcoin i inne waluty cyfrowe również stanęły w obliczu surowej polityki regulacyjnej z większości krajów. W niektórych z tych krajów kupowanie, sprzedawanie, posiadanie, a nawet inwestowanie w Bitcoin oznacza zgodę na przestrzeganie wielu niekorzystnych zasad i przepisów w celu umożliwienia rządowi danego kraju obserwowania i monitorowania krajowego użytkowania.

Z drugiej strony, niektóre kraje po prostu nie zezwalają na posiadanie walut cyfrowych. Wszystko to są powody, dla których ważne jest, aby w pełni zrozumieć status prawny Bitcoinu. Więc, czy Bitcoin jest legalny? Cóż, możemy powiedzieć, że Bitcoin jest legalny w zależności od kraju zamieszkania. Ponieważ zasady i przepisy dotyczące posiadania i używania cyfrowych walut różnią się w zależności od kraju, nie ma jednego rozmiaru, który odpowiadałby wszystkim kryteriom dotyczącym ogólnego statusu Bitcoina.

Spis treści Ukryj się
1. RelatedPosts
2. Jak uzyskać darmowe Ethereum
3. Oprogramowanie dla górnictwa Litecoin
4. Jak handlować Bitcoinem
5. Kin Price Prediction na 2020 r., 2021 r., 2025 r.
6. Co to jest Bitcoin?
7. Czy Bitcoin jest legalny w USA?
8. Czy Bitcoin jest legalny w Indiach?
9. Czy Bitcoin może być zamieniony na gotówkę?
9.1. Bankomaty Bitcoinów
9.2. Płatności przelewem bankowym
9.3. Karty debetowe Bitcoin
9.4. Wymiana Bitcoinów
10. Czy Bitcoins jest bezpieczny?
RelatedPosts
Jak uzyskać darmowe Ethereum
Oprogramowanie dla górnictwa Litecoin
Jak handlować Bitcoinem
Prognoza ceny Kin na 2020 r., 2021 r., 2025 r.

Czy Bitcoin jest legalny? 1
Co to jest Bitcoin?
Zanim zanurkujemy w analizie statusu prawnego Bitcoin Rush, ważne jest, aby powtórzyć obiektywną definicję Bitcoinu i jego nieodłącznych cech, ponieważ są to główne czynniki decydujące o tym, czy Bitcoin jest akceptowany w jakimkolwiek kraju.

Bitcoin, pierwsza waluta cyfrowa, która została stworzona, została założona w 2009 roku przez anonimowego dewelopera, który nazywa się Satoshi Nakamoto. Wirtualna waluta wzrosła od tego czasu o wartość cenową i stała się najpopularniejszą cyfrową walutą na świecie.

Bitcoin jest zdecentralizowaną formą pieniądza elektronicznego, który może być wysyłany lub otrzymywany w sieci blokowej peer-to-peer Bitcoin bez konieczności potwierdzania tych transakcji przez osoby trzecie. Jako taki, Bitcoin jest jedną z form pieniądza cyfrowego, który nie może być kontrolowany przez rząd. Podczas gdy każda transakcja jest rejestrowana na Bitcoin Blockchain, duża część tożsamości użytkownika jest utrzymywana anonimowo, z wyjątkiem kwoty transakcji i klucza publicznego, który jest widoczny.

W ciemnej sieci, wirtualne waluty przydają się do walki z nielegalnymi i praniem pieniędzy. Oszustwa kryptońskie nękały większość środowisk krypto walutowych, ponieważ giełdy, inwestorzy i użytkownicy walut wirtualnych padali ofiarami cyberprzestępstw związanych z kryptonimem.

Tylko z tego powodu, że rząd nie może śledzić ani monitorować przepływu i wykorzystania walut cyfrowych, waluta wirtualna jest nielegalna w dość dużej liczbie krajów. Niemniej jednak należy pamiętać, że tylko około 10% wolumenu handlu Bitcoinem jest kierowane na nielegalne użytkowanie, podczas gdy 90% jest kierowane na legalne użytkowanie.

Jednak dane pokazują, że liczba krajów, w których Bitcoin jest legalny, przewyższa liczby krajów, w których nie jest on legalny. W większości krajów nie było oficjalnego oświadczenia rządu o stanowisku prawnym Bitcoinu. W wielu krajach Bitcoin jest dopuszczalny, z kilkoma ograniczeniami. W wielu krajach, gdzie wirtualna waluta jest bardzo kontrowersyjna, ale nie jest oficjalnie zakazana, liczby zbliżają się do siebie, prawie na równi. W bardzo niewielu krajach Bitcoin jest całkowicie nielegalny i przestępczy.

W międzyczasie, nadal istnieje wiele ogólnych przypadków legalnego wykorzystania Bitcoinów, obejmują one handel na giełdzie kryptokurwalutowej, kupno i sprzedaż towarów, wysyłanie i odbieranie Bitcoinów. Jest to kilka z prawnie akceptowanych sposobów wykorzystania Bitcoinów w większości krajów.

Większość firm opartych na usługach zwróciło się do Bitcoin jako medium płatności. Kilka krajów zezwala również na używanie Bitcoinu dla darowizn i fundraiserów. Jak wspomniano powyżej, regulacja kryptokursy na całym świecie jest powolna, ale Bitcoin pozostaje jedną z najbardziej akceptowanych kryptokursy w większości części świata. Jednak żaden kraj nie wyemitował Bitcoinu ani żadnej innej wirtualnej waluty jako prawnego środka płatniczego.

Chociaż kraje takie jak Japonia i Szwajcaria sugerowały, że krypto waluta może stać się walutą narodową w najbliższej przyszłości, Bitcoin jest obecnie używany według uznania zainteresowanych mas.

W rzeczywistości niektóre kraje wciąż jeszcze nie określiły prawnie Bitcoinu, aby dostosować go do odpowiednich ram regulacyjnych. Jeśli szukasz gdzie kupić Bitcoin lub jak inwestować w Bitcoin w dowolnym kraju, ważne jest, aby potwierdzić status prawny Bitcoin i zapoznać się z zasadami i przepisami kraju.

Czy Bitcoin jest legalny w USA?

W Stanach Zjednoczonych, waluty cyfrowe takie jak Bitcoin i Ethereum są legalne, jednak waluty kryptograficzne nie należą do tej samej kategorii co waluta fiat; legalne środki płatnicze. W Stanach Zjednoczonych, Bitcoin jest w dużej mierze traktowany jako własność dla celów podatkowych. Jeśli jesteś właścicielem usługi kryptograficznej lub działalności gospodarczej, należy pamiętać, że usługi przychodowe będą naliczane odpowiednio. Usługa podatkowa w Stanach Zjednoczonych wymaga od wszystkich handlowców płacenia podatków od zysków generowanych przez kupno i sprzedaż BTC.

Podczas gdy zmienność jest problemem wśród ustawodawców w USA, oczekuje się, że wytyczne regulacyjne staną się jeszcze bardziej korzystne dla Bitcoin w najbliższej przyszłości. Rząd federalny i stanowy koncentruje się głównie na regulacjach administracyjnych i na poziomie agencji, ponieważ pracuje nad utrzymaniem równowagi regulacyjnej.

Mimo że wielu ustawodawców amerykańskich poparło Bitcoin jako obiecującą wirtualną walutę dla kraju, istnieje wiele granic, które poprzedzają politykę regulacyjną, jeśli chodzi o stosowanie kryptokurczowych walut. Wielu innych ustawodawców ostrzegało przed niebezpieczeństwem „nadmiernej regulacji“ Bitcoinu, co może prowadzić do wzrostu zainteresowania inwestycjami w Bitcoin.

Niezależnie od tego, stopa procentowa w kryptokur walucie w kraju nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Stany Zjednoczone są również domem dla jednych z największych na świecie giełd kryptokurrency, z których wszystkie obsługują wszystkie formy transakcji Bitcoin.

Użytkownicy tych platform mogą handlować kryptokur walutami na niektórych z tych giełd. W 2020 roku dane wykazały, że liczba miesięcznych użytkowników Bitcoin w kraju osiągnęła 5,8 mln, istnieją również 2 342 bankomaty Bitcoin wspomagające transakcje BTC w Stanach Zjednoczonych.

Czy Bitcoin jest legalny w Indiach?
W marcu 2020 roku Bitcoin staje się w pełni legalną kryptokur walutą w Indiach. Było to ogromne osiągnięcie dla indyjskiego kryptoosystemu, ponieważ krypto waluta walczyła o utrzymanie się na powierzchni mimo rygorystycznej polityki regulacyjnej. Już w 2018 roku Indyjski Bank Rezerw (Reserve Bank of India, RBI) wprowadził okólny zakaz stosowania walut cyfrowych.

Zakaz ten uniemożliwiał zarejestrowanym i regulowanym firmom finansowym świadczenie usług finansowych na rzecz jakiejkolwiek działalności związanej z kryptokurrency. Każde przedsiębiorstwo przyłapane na świadczeniu jakiejkolwiek formy usług finansowych na rzecz tych przedsiębiorstw było karane przez prawo.

Zakaz, który znacznie utrudnił wiele działań związanych z walutą kryptograficzną w całym kraju, został zniesiony w tym roku. Indie są domem dla 1 miliarda mieszkańców i podobnie jak wiele innych krajów, ich obywatele wykazali duże zainteresowanie krypto walutą.

Według danych statystycznych z kwietnia 2020 roku, w kraju było ponad 600 000 użytkowników Bitcoinów miesięcznie. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, Indie stały się domem dla wielu platform wymiany walut, z których wszystkie twierdzą, że codziennie rejestrują tysiące transakcji.

Czy Bitcoin może być zamieniony na gotówkę?

Lata temu, kiedy Bitcoin po raz pierwszy pojawił się na rynku, było niezwykle trudno przeliczyć Bitcoin na różne formy walut fiatowych. Jednakże, adopcja wzrosła z czasem i teraz jest niezwykle łatwo przeliczyć Bitcoin i wiele innych cyfrowych walut na gotówkę w ułamku sekundy.

Ponieważ waluty cyfrowe takie jak Bitcoin cierpią z powodu dużej zmienności, konwersja Bitcoinu na pieniądze fiata jest bardzo powszechna wśród jego użytkowników. Jednak, czy chcesz inwestować w Bitcoin i trzeba zrozumieć ten proces, czy już jesteś właścicielem Bitcoin i po prostu chcesz przekonwertować swój Bitcoin do pieniędzy z innych alternatywnych powodów, zabierzemy Cię przez przewodnik krok po kroku, jak łatwo przekonwertować swój Bitcoin na gotówkę.

Istnieje kilka sposobów, aby przekonwertować swój Bitcoin w gotówce, ale radzimy, aby śledzić, w zależności od tego, co działa najlepiej dla Ciebie.

Bankomaty Bitcoinów
Jest to jeden z najprostszych sposobów na konwersję Bitcoinsów na pieniądze Fiata. Podobnie jak w tradycyjnych bankomatach, gdzie można wypłacić swoje waluty Fiata, automat Bitcoin Atm pozwala na kupno i sprzedaż Bitcoins za pomocą walut Fiata. Na całym świecie jest ponad 5,000 bankomatów Bitcoinów w ponad 60 hrabstwach.

Musisz jednak pamiętać, że niektóre bankomaty mogą obsługiwać tylko ograniczoną liczbę transakcji, a niektóre z nich mogą posiadać limity transakcji i wypłat. Opłaty za transakcje w Bitcoin ATM są również na wyższym poziomie. Średni koszt opłat waha się od 8% do 10%, jako taki, ta metoda może nie być korzystna dla dużych transakcji Bitcoin lub waluty cyfrowej.

Płatności przelewem bankowym
Przelew bankowy jest kolejną bardzo popularną metodą konwersji walut cyfrowych, takich jak Bitcoin na gotówkę. Znajdź stronę trzecią, która jest skłonna handlować swoim Fiatem na BTC, a po otrzymaniu płatności przelewem bankowym, możesz wysłać do niej swoje Bitcoiny.

Karty debetowe Bitcoin
Karty debetowe Bitcoin stały się również bardzo popularnym sposobem zamiany BTC na Fiat. Istnieje kilka stron internetowych, które oferują tę usługę. Strony te pozwalają na sprzedaż Bitcoinów w zamian za przedpłacone karty debetowe. Przedpłacone karty debetowe są obsługiwane przez wydawców kart płatniczych, takich jak karta Visa i MasterCard. Karty te mogą być używane do zakupów online, gdzie wyżej wymienione wydawcy kart są obsługiwane. Karty te mogą być również używane do wypłacania gotówki w obsługiwanych bankomatach.

Wymiana Bitcoinów
Sprzedaż Bitcoins na giełdzie jest jednym z najbardziej popularnych, najbezpieczniejszych i najprostszych sposobów, aby przekonwertować swoje Bitcoins do gotówki i wysłać go na swoje konto bankowe. Usługa ta jest oferowana przez kryptocurrency wymiany takie jak Coinbase i Binance itp. co pozwala na wymianę Bitcoinsów na walutę fiat, która jest bezpośrednio wysyłana na twoje konto bankowe. Zwróć uwagę, że konto bankowe użyte do wpłaty środków jest tym samym kontem bankowym, które będzie potrzebne do wypłaty. Inne niestandardowe wymagania obejmują opłaty, które mogą się różnić w zależności od Twojej lokalizacji i innych czynników. Transakcje Bitcoin są zazwyczaj przetwarzane w ciągu 2 do 3 dni roboczych i mogą trwać dłużej, w zależności od wybranej przez Ciebie wymiany.

Czy Bitcoiny są bezpieczne?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Bitcoiny są bardzo bezpieczne w użyciu. Jednakże, jeśli chcesz inwestować w Bitcoin lub jesteś jeszcze do podjęcia decyzji o ilości Bitcoin do zainwestowania, ważne jest, aby zrozumieć strukturę ekosystemu Bitcoin przed podjęciem głębokiego nurkowania.

Chociaż wiele czynników wpływa na bezpieczeństwo Bitcoin, zrozumienie poziomu zmienności i jak wpływają one na ceny, metody przechowywania i który jest najbezpieczniejszy w użyciu, jak również podstawowe i techniczne czynniki, które wpływają na dzienny, miesięczny i roczny ruch ceny Bitcoin jest pewne, aby pomóc Ci lepiej zabezpieczyć swoje monety, a także zapoznać się z rynkiem Bitcoin.